Hosting

Müşteri paneli ve Hosting Paneli farkı hakkında

Kivihost’ten hosting hizmeti aldığınızda iki farklı panel ile çalışmanız gerekebilir, bunlarda biri Kivihost müşteri paneli ve diğeri Hosting paneli (Cpanel, Directadmin vb. )dir.

Kivihost müşteri paneli hesap bilgilerinizi ödeme ve destek taleplerinizi yöneteceğiniz kısımdır, bu alanda hizmetleriniz hakkında (Domain, Hosting, SSL sertifikası vb.) detaylı bilgilere ve bu hizmetlerinizi ile ilgili ödemeleri takip edeceğiniz alandır.

Kivihost Müşteri paneline giriş için
https://www.kivihost.com/panel linkini kullanabilirsiniz. Müşteri panelinde oturum açtıktan sonra aşağıdaki görsellerde olduğu gibi hizmetleriniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Hosting (Directadmin) Paneli ise Hostinginiz ile ilgili ayarlamaları yöneteceğiniz alandır.

Bu alanda mail açama silme, ver taban ve dosyalarınızı yönetebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde panel hakkında detaylara ulaşabilir siniz.

Dikkat etmeniz gereken kısımlar bir çok işlemi Ontek müşteri paneliden yapabilirsiniz ama bazı özellikler için mutlaka Hosting Paneline geçiş yapmanız gerekmektedir.

Kivihost Müşteri panelinde Dosya yönetici var ama toplu yükleme ve silme işlemi için mutlaka Hosting panelinden işlem yapmanız gerekmektedir. Gelişmiş özellikler için Directadmin panelini kullanmanız gerekmektedir.