Müşteri paneli ve Hosting Paneli farkı hakkında

Ontek’ten hosting hizmeti aldığınızda iki farklı panel ile çalışmanız gerekebilir, bunlarda biri Ontel müşteri paneli ve diğeri Hosting paneli (Cpanel, Directadmin vb. )dir.

Ontek müşteri paneli hesap bigilerinizi ödeme ve destek taleplerinizi yöneteceğiniz kısımdır, bu alanda hizmetleriniz hakkında (Domain, Hosting, SSL sertifikası vb.) detaylı bilgilere ve bu hizmetlerinizi ile ilgili ödemeleri takip edeceğiniz alandır.

Ontek Müşteri paneline giriş için
https://www.ontek.com.tr/hesap linkini kullanabilirsiniz. Müşteri panelinde oturum açtıktan sonra aşağıdaki görsellerde olduğu gibi hizmetleriniz hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Hosting (Directadmin) Paneli ise Hostinginiz ile ilgili ayarlamaları yöneteceğiniz alandır.

Bu alanda mail açama silme, ver taban ve dosyalarınızı yönetebilirsiniz. Aşağıdaki görsellerde panel hakkında detaylara ulaşabilir siniz.

Dikkat etmeniz gereken kısımlar bir çok işlemi Ontek müşteri panelinden yapabilirsiniz ama bazı özellikler için mutlaka Hosting Paneline geçiş yapmanız gerekmektedir.

Ontek Müşteri panelinde Dosya yönetici var ama toplu yükleme ve silme işlemi için mutlaka Hosting panelinden işlem yapmanız gerekmektedir. Gelişmiş özellikler için Directadmin panelini kullanmanız gerekmektedir.