Macbook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mac Mail Ayarları İşlem Sırası 
 
1 -  Mac Mail uygulamasında e-postalarınıza erişmek için öncelikle sisteme e-posta adresinizle ilgili bilgileri girmelisiniz. Bu işlem için öncelikle Mail menüsünden Preferences seçeneğine tıklıyoruz.
 
 
2 -  Apple Mac Mail Accounts Seçeneği
Üst sekmelerden Accounts seçeneğine, buradan da yeni bir hesap eklemek için sol altta bulunan artı (+) işaretine tıklıyoruz.
 
 
3 -  Apple Mac Mail Hesap Türü Seçimi
Hesap Türü olarak POP, Hesap Açıklaması'na e-posta hesabınızla ilgili herhangi bir açıklama, Tam Ad kısmına e-posta gönderiminde görünmesini istediğiniz adınızı ve son olarak E-posta Adresi'neyse e-posta adresinizin tamamını yazıyoruz.
 
 
4 -  Apple Mac Mail Gelen Posta Sunucusu
Gelen Posta Sunucusu adımında sunucu adresi olarak mail.sizinsiteniz.com adresini, kullanıcı adı bölümüneyse e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız.
 
 
5 - Apple Mac Mail Giden Posta Sunucusu
Giden posta sunucusu adresi olarak mail.sizinsiteniz.com adresini, kullanıcı adı bölümüneyse e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız.Ayrıca Use only this server kutusunu işaretliyiniz.
 
 
6 - Smtp kimlik dogrulama ve Smtp port değişimi
Use Authentication kutusunu işaretledikten sonra User Name kısmına e-posta adresinizi ve Password kısmına e-posta adresinizin şifresini giriniz.
 
Serverport olarak ise 587 yazmanız ve ssl secenegini işaretsiz bırakmanız gerekmektedir.